ŚWIATOWY DZIEŃ KSIĄŻKI I PRAW AUTORSKICH

23 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Książki. Święto to zostało ustanowione przez UNESCO w 1995 r. Dzień ten  jest symboliczny dla literatury światowej, gdyż w ten właśnie dzień zmarli wybitni poeci Miguel de Cervantes, William Szekspir.
Naszą szkolną bibliotekę odwiedziły przedszkolaki z Nasze Bambino i uczniowie naszej szkoły udali się do przedszkola by czytać i zachęcać do czytania.
Rodzice a czy Wy czytacie książki? Czytacie je swoim dzieciom? Czy dzieci czytają książki?Gorąco zachęcamy do czytania i proponujemy podejmij wyzwanie:
weź książkę i kocyk, idź na łąkę, do parku, do lasu i czytaj.
Przeczytaj dzisiaj coś na głos, bratu, siostrze, przyjacielowi, mamie.
Uśmiechnij się i zacznij czytać bo codzienne głośne czytanie buduje mocną więź między ridzicem a dzieckiem.Dzieci, którym się czyta będą używały bogatego i pięknego języka.Książka rozwija myślenie, pobudza fantazję, rozwija nasze uczucia i zdolność do empatii.Wniosek jest taki, że jest wiele korzyści płynących z czytania, które pomogą zarówno umysłowi jak i ciału.

119618

Your IP: 3.12.34.178