Wczoraj przedszkolaki, dziś już pierwszaki.

slubowanieŚlubowanie klas pierwszych to niewątpliwie niezwykłe wydarzenie, które zapisze się na kartach historii I Językowej Szkoły Podstawowej "Language" w Wyszkowie. W tym roku miało ono miejsce 18 listopada. Był to dzień długo wyczekiwany przez dzieci.

Pani Dyrektor Barbara Skalik serdecznie powitała licznie przybyłe grono gości. Tego dnia  zaszczycili nas swoją obecnością:  Zarząd ZDZ w Warszawie  Pan Robert  Lenart  i Pani Grażyna Zalewska, dyrektorzy placówek ZDZ w Siedlcach, Kutnie, Ciechanowie, Warszawie, Płocku i Radzyminie, Burmistrza Wyszkowa – Pani Aneta Kowalewska, Dyrektorem WOK „Hutnik” – Pan Mariusz Kowalski a także Przewodniczący Komisji Oświaty i Spraw Społecznych w Wyszkowie  - Pan Jan Hryniewicz. Na Sali nie mogło zabraknąć grona pedagogicznego a także rodziców oraz najbliższych naszych jakże ważnych w tym dniu pierwszoklasistów.  Uczniowie wraz z Paniami wychowawczyniami zadbali o artystyczną część uroczystości. Pięknie zaśpiewali piosenki, z przejęciem wyrecytowali wiersze, a w tańcach trzymali się rytmu. W Walczyku Wyszkowskim oraz Polonezie nikt nie pomylił kroków, tym samym na pewno wycisnęli niejedną łezkę z oczu swoich dumnych rodziców.

W niezwykle podniosłej ale zarazem radosnej atmosferze przed pocztem flagowym pierwszoklasiści ślubowali być dobrymi uczniami i Polakami, a swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.
Po złożeniu ślubowania Pani Dyrektor dokonała symbolicznego dotknięcia wielkim ołówkiem ramienia każdego dziecka, po czym każdy już Uczeń został nagrodzony gromkimi brawami i przyjęty w poczet uczniowskiej braci I Językowej Szkoły Podstawowej" Language " w Wyszkowie. Szkoła wraz z Colegium Rodziców zadbali aby każdy uczeń otrzymał upominek w postaci słownika polsko-angielskiego oraz pamiętny , słynny i jakże lubiany "Elementarz" M. Falskiego. Po rozdaniu upominków nastąpiła możliwość uwiecznienia tej chwili poprzez wspólne pamiątkowe zdjęcie, a następnie wyczerpani ale jakże radośni uczniowie wraz z rodzicami i przybyłymi gośćmi udali się na słodki poczęstunek. Życzymy wszystkim pierwszoklasistom, by każdy dzień w naszej szkole dostarczał im wspaniałych przygód z nauką oraz radosnych chwil w towarzystwie kolegów, koleżanek i pracowników szkoły.